Rijkswaterstaat versterkt kust Hondsbossche Duinen

13 maart 2025 – Rijkswaterstaat voert vanaf halverwege maart 2025 onderhoud uit voor de kust van de Hondsbossche Duinen. In totaal wordt 1,2 miljoen m3 zand aangebracht op de ondiepe vooroever. Door extra zand aan te brengen blijft de kustlijn op zijn plaats en is Noord-Holland weer beschermd tegen de zee.

De werkzaamheden duren ongeveer twee maanden. Het zand wordt verdeeld tussen de kust van Camperduin (720.000 m3) en Petten (480.000 m3). Met een sleephopperzuiger wordt het zand aangebracht op de ondiepe vooroever, -4,5m NAP. Het schip haalt het zand op uit zandwinvakken op de Noordzee en lost dit op enkele honderden meters van het strand.

De Hondsbossche duinen zijn in 2015 aangelegd als zandige kering op de plek van de toenmalige Hondsbossche en Pettemer Zeewering. Hiermee veranderde de kering van een verharde dijk naar een breed strand met duinlandschap. De nieuwe kust erodeert echter veel harder dan verwacht, het zand van het strand wordt meegevoerd door de zee, waardoor er meer onderhoud nodig is dan bij aanvang kon worden ingeschat. Daarom onderzoeken Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier en Rijkswaterstaat momenteel samen hoe het onderhoud van de kustlijn tegen acceptabele kosten kan worden ingericht.

Meer bij Rijkswaterstaat>