A’dam trekt € 105 miljoen uit voor zeesluis

23 oktober 2014 – Het college van burgemeester en wethouders van Amsterdam trekt € 105 miljoen uit voor de versnelde aanleg van een tweede zeesluis bij IJmuiden. De gemeenteraad moet nog wel instemmen met dit besluit.
De nieuwe sluis moet de Noordersluis uit 1929 vervangen. Die voldoet volgens de gemeente niet meer aan de eisen van deze tijd. De sluis is technisch niet meer in de beste staat en is klein, waardoor grote schepen er niet door kunnen.

Oorspronkelijk zou Rijkswaterstaat de sluis in 2029 vervangen, maar dat duurt de gemeente Amsterdam en de provincie Noord-Holland te lang. Zonder de nieuwe sluis kan de haven in Amsterdam na 2020 niet meer groeien, zegt de gemeente.
Het vorige college stemde al in met een miljoenenbijdrage voor de aanleg van de zeesluis. Nu is het bedrag vastgesteld.

Bron: nos>

De Sluizen van IJmuiden bij Wikipedia>